Vzdelávanie
Lesezeit 01:17
Vzdelávanie
Kategorie:
Vzdelávanie

Ministerstva školstva preplatí poplatky za školský klub detí rodičom v hmotnej núdzi, zverejnilo výzvu

Rodičom detí zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi preplatí rezort školstva poplatky za školský klub detí.

Bratislava 27. decembra (TASR) – Rodičom detí zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi preplatí rezort školstva poplatky za školský klub detí (ŠKD). V rámci zverejnenej výzvy im celkovo rozdelí 2.625.000 eur. Otvorená je pre všetky základné a špeciálne základné školy, teda aj pre verejné, cirkevné a súkromné školy. Prihlasovanie je možné do 17. januára 2022, výhradne cez elektronický formulár. Realizácia tohto kola bude v mesiacoch február až jún 2022. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR.
      
“Vďaka výzve ‘Kompenzácia poplatkov v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi’ sa odstráni hlavná prekážka pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia či žiakov z rodín v hmotnej núdzi do činnosti školského klubu detí. Žiadateľ môže získať na jedného žiaka/mesiac kompenzáciu vo výške 15 eur,” priblížil rezort.
      
Podľa slov ministerstva ide o poslednú výzvu v tomto roku, ktorú pripravilo a vyhlásilo ministerstvo v oblasti regionálneho školstva z Plánu obnovy a odolnosti SR. Dodalo, že na viaceré výzvy, ako je napríklad aj spomínaná kompenzácia poplatkov v ŠKD i ďalšie, či už Spolu múdrejší 2 a 3 i Doučujúci prostredníctvom neštátneho sektora, boli celkovo vyčlenené finančné prostriedky vo výške 18.615.200 eur.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."