Spravodajstvo
Reading time 01:01
Spravodajstvo
Category:
Spravodajstvo

Pracovné tempo pomáha lepšie zvládať hudba, obedná pauza či zoznam úloh

Pracovné tempo pomáha lepšie zvládať upokojujúca hudba, obedné prestávky či spísanie si zoznamu úloh. Dôležité je tiež nezostávať vždy v práci posledný a po pracovnej dobe venovať energiu inam. Na sociálnej sieti na to poukázal Slovenský Červený kríž.

Bratislava 20. mája (TASR) – Obedné prestávky odporúča tráviť v príjemnej spoločnosti a bez zhonu. “V peknom počasí si môžete dopriať s kolegami piknik napríklad v mestskom parku,” doplnil SČK.

Upozorňuje, že netreba zostávať v práci pravidelne posledný. “Pracovať dlhšie neznamená automaticky aj lepšie. Vyčerpaný po celom dni len sťažka ešte podáte dobrý výkon,” podotkol.

V prípade práce z domu radí vyčleniť si jedno miesto v byte a striktne pracovať len tam. Koniec pracovného dňa SČK odporúča uzavrieť spísaním si zoznamu úloh na ďalší deň. “To vám pomôže nedržať ich v hlave a začať relaxovať,” vysvetlil.

Cestu domov by mali podľa SČK ľudia využiť na odpojenie sa z práce. “V MHD môžete čítať knihu, v aute počúvať obľúbenú hudbu. Alebo si cestu domov spestrite prechádzkou,” odporúča.

Zároveň zdôraznil, že v prípade pocitu prepracovanosti je dôležité hovoriť o tom s nadriadenými. “V prípade zhoršeného psychického zdravia sa nebojte požiadať o pomoc,” dodal.

Zdroj: TASR  Foto:  Midjourney

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."