Vzdelávanie
Reading time 01:04
Vzdelávanie
Category:
Vzdelávanie

Ministerstvo školstva chce v roku 2021 vyčleniť peniaze na zvýšenie platov formou príplatkov

Ministerstvo školstva získalo v rámci svojej rozpočtovej kapitoly medziročne o 173 miliónov eur viac. Z tejto sumy plánuje vyčleniť v roku 2021 peniaze na zvýšenie platov učiteľov formou osobných príplatkov.

Bratislava 5. decembra (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR získalo v rámci svojej rozpočtovej kapitoly medziročne o 173 miliónov eur viac. Z tejto sumy plánuje vyčleniť v roku 2021 peniaze na zvýšenie platov učiteľov formou osobných príplatkov. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie rezortu školstva.
      
“Variabilná zložka mzdy sa bude vyplácať na základe dopredu stanovených kritérií,” poznamenal rezort školstva. Poukázal pritom na fakt, že tak bude možné za kvalitnú prácu odmeniť aj pedagógov škôl pre mimoriadne nadané deti, ale aj pedagógov škôl, ktoré pracujú s deťmi zo sociálne vylúčeného spoločenstva. Ministerstvo školstva plánuje predstaviť podrobný návrh počas prvého kvartálu 2021.
      
“Možno tá najväčšia suma, ktorá svieti v štátnom rozpočte, je suma určená na zatraktívnenie učiteľského povolania,” povedal ešte v októbri minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). Tento rok vyčlenilo ministerstvo školstva takmer 11 miliónov eur na odmeny pre 78.000 zamestnancov v školstve ako poďakovanie za prácu počas koronakrízy. Finančné prostriedky na odmeny boli presunuté z dosiahnutých úspor rezortu.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."