Spravodajstvo
Reading time 01:09
Spravodajstvo
Category:
Spravodajstvo

FYSAM investuje 7,5 milióna eur a do roka zamestná 167 ľudí

Až 7,5 milióna eur plánuje do novembra 2023 preinvestovať vo svojom závode vo Veľkom Krtíši spoločnosť FYSAM Auto Decorative Slovakia, s. r. o., pri plnej výrobnej prevádzke sa zároveň uvažuje o vytvorení 167 nových pracovných pozícií.

Veľký Krtíš 24. augusta (TASR) – Až 7,5 milióna eur plánuje do novembra 2023 preinvestovať vo svojom závode vo Veľkom Krtíši spoločnosť FYSAM Auto Decorative Slovakia, s. r. o. Pri plnej výrobnej prevádzke sa zároveň uvažuje o vytvorení 167 nových pracovných pozícií.
      
“V závode rozšírime výrobu o činnosti spojené s polyuretánovou enkapsuláciou strešných okien a kompletizáciou sklenených komponentov pre automobilový priemysel,” uviedol pre TASR konateľ veľkokrtíšskej spoločnosti Róbert Kramárik. Ako ďalej informoval, už v auguste tohto roka došlo k čerpaniu investície vo výške 500.000 eur.
      
“Spustenie sériovej výroby je naplánované na november 2023, a teda prevažná väčšina nových pracovných pozícií bude obsadzovaná v druhej polovici roka 2023,” priblížil.
      
Spoločnosť začala podnikať vo Veľkom Krtíši pred zhruba štyrmi rokmi, ešte ako SAM Automotive s nemeckým vlastníkom. Závod mal pôvodne spustiť výrobu v lete 2018, investícia sa ale oddialila pre problémy materskej spoločnosti, jej reštrukturalizáciu a očakávaný vstup nového investora do skupiny. Tým sa stala v roku 2019 čínska spoločnosť FUYAO.
      
Firma podľa finstat.sk dosiahla vlani tržby takmer 21,79 milióna eur a čistý zisk 485.583 eur. Aktuálne zamestnáva 58 ľudí.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."