Spravodajstvo
Reading time 00:48
Spravodajstvo
Category:
Spravodajstvo

Sisme v Malom Krtíši rozšíri výrobu motorov pre kompresory

Talianska spoločnosť Sisme Slovakia plánuje v Malom Krtíši investovať 1,5 milióna eur a rozšíriť výrobu elektromotorov do chladiacich kompresorov.

Bratislava 24. augusta (TASR) – Talianska spoločnosť Sisme Slovakia plánuje v Malom Krtíši investovať 1,5 milióna eur a rozšíriť výrobu elektromotorov do chladiacich kompresorov. Do konca roka 2024 by spoločnosť mala vytvoriť 24 nových pracovných miest a od štátu dostane investičný stimul 300.000 eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z návrhu investičnej pomoci, ktorý v stredu schválila vláda.
      
Sisme Slovakia je dcérskou spoločnosťou talianskej spoločnosti Societá Italiana Statori E Motori Elettrici. Závod Sisme sa nachádza v Olgiate Comasco v provincii Como v severnom Taliansku a špecializuje sa na výrobu motorov do sušičiek, nápojových automatov, ohrievačov, kompresorov a priemyselných klimatizácií. V súčasnosti pracuje v tomto talianskom závode približne 300 zamestnancov.
      
Závod Sisme Slovakia v Malom Krtíši spustil výrobu v roku 2009. V súčasnosti zamestnáva okolo 180 ľudí.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."