Spravodajstvo
Olvasási idő 01:16
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Bergner & Dann plánuje v Nitre rozšíriť svoje výrobné kapacity

Spoločnosť Bergner & Dann, s. r. o., Nitra pripravuje rozšíriť portfólio svojej výrobnej činnosti, predpokladá vytvorenie 250 nových pracovných miest, z toho 30 v administratíve a 220 vo výrobe a logistike.

Nitra 23. novembra (TASR) – Spoločnosť Bergner & Dann, s. r. o., Nitra pripravuje rozšíriť portfólio svojej výrobnej činnosti a činnosti svojej dcérskej spoločnosti RIBE Slovakia, k. s., v prevádzke v Nitre. Svoj zámer plánuje realizovať v dvoch etapách, ktoré by mali byť ukončené do roku 2025. Firma predpokladá vytvorenie 250 nových pracovných miest, z toho 30 v administratíve a 220 vo výrobe a logistike, uvádza investor v projekte predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.
      
Spoločnosť Bergner & Dann na realizáciu svojich zámerov odkúpila nevyužívané priestory a objekty v existujúcom priemyselnom areáli v Dolných Krškanoch, ktoré boli pôvodne využívané spoločnosťou SE Bordnetze – Slovakia, s. r. o. Hlavným cieľom investície je zvýšenie existujúcich výrobných kapacít investora. Hlavnou výrobnou činnosťou bude výroba a montáž spojovacieho materiálu, najmä skrutiek a skrutkových spojov. Tie budú určené prioritne pre automobilový priemysel a sekundárne pre letecký a spotrebný priemysel.
      
V prvej etape plánuje investor v budúcom roku zrealizovať prevažnú väčšinu uvažovaných investícií. Maximálna produkcia by mala dosiahnuť 150 miliónov kusov hotových produktov ročne, čo predstavuje približne 6000 ton vstupnej suroviny. V druhej etape v roku 2025 očakáva investor zvýšenie produkcie zhruba o 25 miliónov kusov hotových produktov ročne, čo predstavuje maximálne zvýšenie vstupnej suroviny o 1000 ton.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."