Zamestnávatelia
Čas čítania 01:18
Zamestnávatelia
Kategória:
Zamestnávatelia

Púchovské gumárenské spoločnosti sa zlúčili do Continental Tires Slovakia

Púchovské gumárenské spoločnosti Continental Matador Truck Tires a Continental Matador Rubber sa s účinnosťou od 1. januára 2024 zlúčili do jednej spoločnosti Continental Tires Slovakia

Púchov 15. januára (TASR) – ASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Katarína Pavlisová.

Dôvodom je posilnenie vzájomnej spolupráce, zjednodušenie procesov a zvýšenie efektivity fungovania spoločnosti Continental v Púchove. Spoločnosť Continental Tires Slovakia bude vo svojich činnostiach pokračovať pod nezmeneným vedením. Výrobné činnosti sa budú naďalej vykonávať v závode Osobné a ľahké nákladné pneumatiky a v závode Nákladné pneumatiky.

Podľa konateľa závodu Osobné a ľahké nákladné pneumatiky Ladislava Rosinu a konateľa závodu Nákladné pneumatiky Antona Vatalu je hlavným cieľom byť modernou, výkonnou a spoľahlivou spoločnosťou koncernu Continental, ktorej prioritou sú kvalitné a spoľahlivé výrobky, bezpečné a ergonomické pracovné prostredie a spokojní zamestnanci.

“Našou ambíciou je patriť medzi svetovú špičku v našom odvetví. Dosahovanie náročných cieľov a neustále zlepšovanie sa nám darí vďaka znalostiam, skúsenostiam a podpore od našich zamestnancov, na ktorých sme právom hrdí,” uviedol Rosina.

Spoločnosť Continental je na Slovensku zastúpená dvomi divíziami Automotive a Tires v Púchove, vo Zvolene a v Dolných Vesteniciach. Spoločnosť vyrába v Púchove pneumatiky pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy. Okrem výroby sa Continental v Púchove venuje výskumno-vývojovým aktivitám v modernom Technologickom centre. V súčasnosti spoločnosť v Púchove zamestnáva viac ako 4900 zamestnancov.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by ťa zaujímať