Spravodajstvo
Čas čítania 00:49
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Kia plánuje v aktuálnom roku vyrobiť 340.000 áut a pol milióna motorov

Kia Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Corporation v Európe.

Teplička nad Váhom 14. januára (TASR) – Automobilka Kia Slovakia plánuje v aktuálnom roku vo svojom závode v Tepličke nad Váhom vyrobiť 340.000 áut a približne pol milióna motorov. Potvrdil to hovorca spoločnosti Tomáš Potoček.

Poznamenal, že aktuálna výrobná kapacita závodu je 350.000 vozidiel. Tú dosiahli v minulom roku. Avizoval aj snahu o rozšírenie výrobnej kapacity, podľa jeho slov k tomu majú pripravený projekt.

“Čo sa týka starostlivosti o zamestnancov, spoločnosť každoročne zvyšuje mzdy. V roku 2023 vzrástli mzdy o 130 eur, v roku 2024 budú zvyšovať o ďalších 110 eur. Priemerná mzda výrobného zamestnanca spoločnosti, bez zarátania manažmentu, bola v minulom roku na úrovni 2408 eur,” vyčíslil Potoček.

Dlhodobo zamestnáva 3800 ľudí. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 brány závodu opustili už viac ako štyri milióny vozidiel a vyše sedem miliónov motorov.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."